Prace licencjackie z ekonomii – konkretne porady

Prace licencjackie z ekonomii często sprawiają studentom rozmaite problemy. W poniższym tekście przedstawiamy konkretne porady, które pomogą Tobie napisać z sukcesem swój licencjat. Poza tym przedstawimy Tobie przykładowe problematyki tego typu prac. Ten tekst z pewnością się może Tobie przydać podczas tworzenia Twojego licencjatu.

Wielu studentów zadaje sobie pytanie: czym się kierować podczas tworzenia swojej pracy dyplomowej? Odpowiedź nam się wydaje prosta: swoimi ambicjami zawodowymi. Silną motywację będziesz mieć wówczas, gdy będziesz pisać o przedmiocie swojej przyszłej działalności zawodowej.

Przykładowo jeśli chcesz być doradcą finansowym, to warto napisać swoją pracę dyplomową o analizie wskaźnikowej oraz fundamentalnej danego przedsiębiorstwa. Tego typu tematyka na pewno pomogłaby Tobie w ubieganiu się o posadę w branży finansowej. Może to być przykładowo stanowisko doradcy finansowego lub maklera giełdowego.

Konkretne porady dotyczące tworzenia pracy licencjackiej z ekonomii.

Przede wszystkim musisz pamiętać, że podstawą Twojego sukcesu naukowego jest Twoja mentalność. Dobry naukowiec to przede wszystkim zdyscyplinowany realista, który jest świadom trudów działalności badawczej.

“Cierpliwość, wytrwałość i pot tworzą niepokonaną kombinację sukcesu”

Napoleon Bonaparte

Każda działalność, jeśli ma być skuteczna, musi przebiegać według planu. Jeśli Twój promotor zaakceptował temat Twojego licencjatu, to na pewno zatwierdził on również jego spis treści. Podziel sobie ten spis treści na fragmenty, a następnie załóż sobie, że dany fragment napiszesz w ciągu 3 miesięcy. Cele w Twoim planie nie muszą być realne oraz mierzalne. Powinny być one też umiejscowione w danym czasie.

Poza planami strategicznymi (długoterminowymi) możesz przyjąć też plany operacyjne (krótkoterminowe). Taki krótkoterminowy plan może zakładać, że swoją pracą dyplomową będziesz tworzyć przez dwie – trzy godziny dziennie. Dzięki takiemu założeniu będziesz tworzyć dużą ilość materiału.

Efekty swojej działalności naukowej prezentuj co jakiś czas swojemu promotorowi. On na pewno oceni, czy to, co tworzysz, jest wartościowe i wytknie Tobie ewentualne. Ścisła współpraca z promotorem jest na pewno jednym z filarów Twojego sukcesu.

“Wygrywa tylko ten, kto ma jasno określony cel i nieodparte pragnienie, aby go osiągnąć”.

Napoleon Hill

Kolejnym etapem jest wdrożenie uwag Twojego promotora w życie. Można powiedzieć, że działalność naukowa (podobnie jak biznesowa) powinna przebiegać według schematu: plan (planuj), do (rób), review (oceniaj), a na końcu adjust(skoryguj). Cały ten cykl powtarzaj, aż do napisania całego licencjatu z ekonomii.

Na koniec przedstawimy tutaj parę przykładowych problematyk z zakresu ekonomii. Być może któraś spośród nich zainteresuje Ciebie na tyle, że zechcesz o niej pisać swój licencjat.

Tematy prac licencjackich z ekonomii -przykłady.

  • Analiza sytuacji finansowej danego przedsiębiorstwa.
  • Wady strefy euro.
  • Analiza fundamentalna wybranej spółki giełdowej.
  • Rola kryptowalut we współczesnej ekonomii.
  • Przyszłość publicznych systemów emerytalnych.

Prace licencjackie z ekonomii – konkluzje.

Prace licencjackie z ekonomii dla wielu studentów stanowią smutną konieczność. Jest to podejście bardzo demotywujące. Najlepiej swój licencjat traktować jako preludium do swojej zawodowej kariery. Jeśli tak podchodzisz do swojej pracy dyplomowej, to o wiele łatwiej będzie Tobie prowadzić działalność naukową. Licencjat to świetna okazja, aby zdobyć cenną wiedzę, która może zaprocentować w przyszłości.

Dodaj komentarz