Tematy prac magisterskich z Marketingu – wartościowe przykłady i porady.

Tematy prac magisterskich z Marketingu koncentrują się często na różnych formach promowania usług oraz produktów. W poniższym opracowaniu przedstawimy wiele porad, które pomogą Tobie w tworzeniu swojej magisterki oraz przykładowe zagadnienia na tego typu teksty naukowe.

Zagadnienie o którym chcesz pisać trzeba wybrać w sposób przemyślany, ponieważ jego wybór może przesądzić o kształcie Twojej kariery. Temat o którym będziesz pisać swoją pracę magisterską, będzie tym w którym będziesz się specjalizować, warto więc dokonać małego “badania rynku” zanim wybierze się swoje zagadnienie.

Jak mawia sławne, polskie przyłowie “na wszystko musi być klient”. Tyczy się ono nie tylko usług i produktów, ale również Twojej wiedzy oraz umiejętności. Poniżej prezentujemy, wiele, ciekawych zagadnień na magisterskie prace z zakresu Marketingu.

Przykładowe tematy prac magisterskich z Marketingu.

  • Wykorzystanie product placement w grach komputerowych.
  • Ocena efektywności kampanii reklamowej danego banku.
  • Analiza i ocena strategii marketingowej danego przedsiębiorstwa.
  • Rola marketingu w branży medycznej.
  • Ocena skuteczności działań promocyjnych danej firmy w social media.
  • Projekt komunikacji marketingowej dla danego przedsiębiorstwa.
  • Marketing sportowy w wybranym klubie koszykarskim.
  • Rola kolorystyki w kreowaniu wizerunku marki.
  • Projekt kampanii promocyjnej danego biura księgowego w Internecie.
  • Wykorzystanie ambasadorów marki w działaniach promocyjnych.

Poza tym musisz pamiętać, że do swojej pracy magisterskiej z Marketingu musisz mieć przede wszystkim niezbędne dane. Lepiej wybrać mniej szumny i ambitny temat, ale z danymi niż zagadnienie niezwykle awangardowe, ale bez żadnych danych.

W doborze odpowiedniego tematu zawsze pomóc może Tobie lektura prasy marketingowej oraz portali internetowych, które specjalizują się właśnie w marketingu. Ewentualnie zawsze możesz skonsultować się ze swoim promotorem. Nie wykluczone, że on podsunie Tobie jakieś interesujące zagadnienie o którym warto pisać swoją pracę dyplomową.

Tematy prac magisterskich z Marketingu, a możliwość zrobienia kariery.

Tematy prac magisterskich z Marketingu często stanowią analizę działań promocyjnych danych firm. Twoja praca dyplomowa będzie miała wartość dla potencjalnych pracodawców, jeśli będzie miała ona związek z realnym biznesem. Poza tym powinna ona dotyczyć zagadnienia, które już jest na czasie, bądź dobrze rokuje. Tworzenie teoretycznego wywodu, oderwanego od rzeczywistości, raczej nie pomoże Tobie w karierze.

Dodaj komentarz